وقتی پیچ چرخ باز نمی شود چه کار کنیم؟

وقتی پیچ چرخ باز نمی شود چه کار کنیم؟ (What to do when the wheel bolt does not open?)در هر حالت ممکن است لاستیکهای وسایل نقلیه شما نیاز به باز کردن داشته باشند برای این منظور باید پیچ های چرخ باز شوند کاربرد پیچ ها محکم کردن لاستیک به بدنه و دیسک می باشد


4/5 - (7 امتیاز)

وقتی پیچ چرخ باز نمی شود چه کار کنیم؟

(What to do when the wheel bolt does not open?)در هر حالت ممکن است لاستیکهای وسایل نقلیه شما نیاز به باز کردن داشته باشند برای این منظور باید پیچ های چرخ باز شوند کاربرد پیچ ها محکم کردن لاستیک به بدنه و دیسک می باشد .لذا نحوه باز و بسته کردن پیچ اهمیت پیدا می‌کند. اما از آنجایی که باز و بسته کردن پیچ ها کار سختی نیست شما می توانید به راحتی با یک آچار مخصوص اقدام به باز کردن پیچ نمایید. اما مشکل از جایی پیدا می‌شود که پیچ ها به هر دلیلی باز نشود ممکن است پیچ ها دچار زنگ زدگی شده باشند و یا پیچ ها بریده باشند و یا هرز شده باشند .برای این منظور شما باید از سایر روش های باز کردن پیچ آشنا باشید تا بتوانید پیچ ها را باز کنید. در ادامه به مهمترین نکات برای وقتی که پیچ که باز نمی شود اشاره می کنیم.استفاده از روغن ترمز برای وقتی پیچ چرخ باز نمی شود بسیار می‌تواند مفید عمل کند. شما پس از اینکه پیچ را آغشته به روغن کردید می توانید پس از این که حدود دو ساعت به آن زمان می دهید اقدام به باز کردن پیچ نمایید. اگر از این روش پیچ باز نشد به سراغ روش‌های دیگر بروید.

انواع روش ها برای باز کردن پیچ چرخ 

باز کردن پیچ چرخ با آچار بوکس

آچار بکس ها بسیار راحت اقدام به باز کردن پیچ می کنند شما می توانید به وسیله آچار بکس گیربکسی اقدام به شل کردن پیچ کنید و با بوکس بادی معمولی پیچ را باز نمایید مخصوصا استفاده از بوکس های برقی ضربه های که برای پیچ های کوچک بسیار کاربردی هستند البته بهتر است از بکس برقی برای پیچ های بزرگ استفاده نکنید .درصورتی که آچار بوکس نداشته باشید می توانید از آچار لوله کشی استفاده کنیم دسته اهرمی آچار لوله کشی با فکهای پر دندانه ای آچار ها می تواند به کمک شما در باز کردن پیچ بیاید.

باز کردن پیچ با حرارت دادن

وقتی پیچ چرخ باز نمی شود چه کار کنیم؟
وقتی پیچ چرخ باز نمی شود چه کار کنیم؟

حرارت دادن  هم یکی از راهکارهایی است که برای باز کردن پیچ می توانید به کار ببرید. ۱۵ ثانیه پیچ را حرارت دهید سپس اسپری آب سرد  کنید. انبساط و انقباض باعث شکسته شدن زنگ‌زدگی ها خواهد شد.

پیچ های بریده شده چگونه باز میشود

برای پیچ هایی که بریده است هیچ کاری نمی‌شود کرد و بهترین راه بریدن پیچ ها توسط فرز با تیغ آهن بر است.

انبر قفلی چقدر می تواند در باز کردن پیچ چرخ موفق عمل کند

ممکن است گوشه ی پیچ ها ساییده شده باشد و یا دچار خوردگی شده باشد که با انبر قفلی میتوانید محکم پیچ را گرفته و بچرخانید تا باز شود.

آچار رینگی

وقتی پیچ چرخ باز نمی شود چه کار کنیم؟ (What to do when the wheel bolt does not open?)

وقتی پیش چرخ باز نمی شود و شما سایر روش ها را امتحان کردید می توانید از آچار رینگی و پتک چوبی هم استفاده کنیم شما با استفاده از آچار رینگی و وارد نمودن ضربه به جای فشار دائم میتواند پیچ قفل شده را باز کنید یا اینکه با پوتک بر روی آن بکوبید.

 

سایر روش های غیر علمی دیگر برای وقتی پیچ چرخ باز نمی شود

استفاده از لوله آب گاها می تواند به عنوان یک اهرم عمل کرده و با فشار بیش از حد باعث باز شدن پیچ شود استفاده از اسپری های ضد زنگ که دارای حلال هستند می تواند زنگ زدگی ها را از بین ببرد و باعث باز شدن پیچ شود. سوهان ها می تواند با ایجاد گوشه برای پیچ ها باعث می شود تا با آچار آنها را بگیرید با استفاده از اهرم ها هم بر بر روی پیچ ها میتوان  ایجاد شیار کرد و با زاویه مناسب اقدام به باز کردن پیچ کنید مهر شکن ابزارهای مخصوص از سایر قطعاتی هستند که شما می توانید برای بازکردن پیچ استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *