پیچ چرخ آیفا

پیچ چرخ آیفا ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷ فولاد یدک


5/5 - (2 امتیاز)

پیچ چرخ آیفا از جمله پیچ‌های چرخ مرغوب و با کیفیتی است که در ایران با استقبال خوبی از طرف رانندگان روبرو بوده است تا جایی که در چندین سال اخیر تولید کنندگان کشور سعی در تولید این پیچ‌های با کیفیت نموده اند و به جرات می‌توان گفت در حال حاضر پیچ چرخ آیفا یکی از معروف‌ترین پیچ‌های چرخ در بین کامیون‌های آیفا می‌باشد که تولید داخلی است.

پیچ چرخ آیفا

کامیون‌های آیفا از جمله کامیون‌های آلمانی می‌باشند که در ایران مورد استفاده قرار دارند و جزو کامیون‌های بسیار قدیمی می‌باشند. آخرین مدل کامیون‌های آیفا که تولید شده در سال ۱۹۹۰ می‌باشد و به طور کلی در ایران پیچ چرخ آیفا آلمانی همیشه با استقبال خوبی روبرو بوده است.
هر چند که در این چندین سال اخیر هیچ پیچ آلمانی در ایران وجود ندارد کامیون‌های باری آیفا را می‌توان جزو وسایل نقلیه باری سنگین بسیار قدیمی در دنیا دانست و در همه جا معمولاً پرطرفدار می‌باشد. در ایران مخصوصاً در دوران جنگ تحمیلی شاهد استفاده مکرر و زیاد این کامیون‌ها بوده‌ایم.
ضمن اینکه کم کم به مرور زمان متولیان امر درصدد تهیه پیچ‌های چرخ کامیون‌های آیفا در ایران برآمدند.د در واقع در حال حاضر به جرات می‌توان گفت در بین تمام کامیون‌های آیفای موجود فقط پیچ چرخ آیفا ایرانی به شدت طرفدار پیدا کرده است و این حاصل تلاش تولید کنندگان داخلی است.
البته عامل اصلی این موضوع به دلیل حضور این وسایل نقلیه سنگین با قیمت بسیار پایین و ارزان می‌باشد که برای خریداران بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و معمولاً خریداران برای کامیون‌های خود هزینه‌های چندانی را نخواهند داشت و به راحتی با تهیه ‌پیچ های چرخ ایرانی می‌توانند اقدام به تعویض راحت پیچ چرخ آیفا نمایند.
در کامیون‌ها چون معمولاً برای مسیرهای بسیار سخت و معمولاً برای کار کردن کاربرد دارند خیلی از رانندگان نیز از پیچ چرخ آیفا خارجی استفاده می‌کنند.
پیچ چرخ آیفا

انواع پیچ چرخ آیفا

  • پیچ چرخ آیفا ایرانی
همانطور که گفته شد جزو پیش‌های چرخ پرطرفدار در حال حاضر محسوب می‌شوند
  • پیچ چرخ آیفا چینی
جزوه پیچ‌های چرخ خارجی هستند که برخی رانندگان تمایل به استفاده از آنها دارند معمولاً این پیچ‌ها دارای ضمانت یک ساله هستند که مجموعه فولاد یدک ارائه کننده پیچ‌های چرخ آیفا چینی با کارت ضمانت که در بسته‌بندی‌های این پیچ‌ها قرار داده است.
  • پیچ چرخ آیفا آلمانی
پیچ‌هایی بودند که قبلاً بر روی کامیون‌ها مونتاژ می‌شدند ولی در حال حاضر بازار پیچ چرخ آیفا در تسخیر پیچ چرخ‌های آیفا ایرانی می‌باشد.

سایز پیچ چرخ آیفا

  1. پیچ چرخ جلو آیفا (۹۰*۱/۵*۲۲)
  2. پیچ چرخ عقب آیفا(۹۰*۱/۵*۲۲)
پیچ چرخ آیفا در بخش جلو و عقب همانطور که می‌بینید از یک سایز استفاده می‌کنند. این پیچ‌ها دارای یک مهره با آچار ۲۷ معمولی دارند که قابلیت مهم این است که می‌تواند بر روی سایر پیچ‌های دیگر نیز استفاده کنید ولی به طور کلی به مهره‌های آیفایی معروف هستند.

گل پیچ چرخ آیفا

گل پیچ چرخ آیفا در واقع تنها گل پیچ چرخی هستند که شکلی بیضی مانند دارند و جزو پیچ های هزارخار می‌باشند.

سایز دنده پیچ چرخ آیفا

سایز دنده پیچ چرخ آیفا ١.۵ می‌باشد

انواع کامیون‌های آیفا

  • کامیون‌های کشنده
  • کامیون‌های معمولی باری
البته موتور مورد استفاده در هر یک از کامیون‌های کشنده و کامیون‌های معمولی یکی است و از یک موتور استفاده شده است و در ایران اقدام به تبدیل این کامیون‌ها برای افزایش کاربری نموده‌اند و در واقع با برداشت قسمت بار کامیون این وسیله را تبدیل به کامیون‌های کشنده کرده‌اند.
معمولاً در کامیون‌های آیفا از پیچ‌های مرغوب فولاد ضد زنگ استفاده می‌کنند .چون که این کامیون‌ها در آب و هوای شرجی و مرطوب تردد بیشتری دارند و باعث می‌شود که پیچ‌ها دچار زنگ زدگی شوند و در زمان باز شدن دچار بریدگی خواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *