5/5 - (2 امتیاز)

بوستر ترمز محور تریلی در بازار فروش به اسامی مختلفی قابل معرفی و شناسایی هستند. معمولاً در بیشترین حالت به بوستر ترمز فشفشه ترمز؛دبه  ترمز گفته می‌شود. در واقع یعنی اسم دیگر بوستر ترمز دبه ترمز هم هست .به عنوان مثال :بوستر ترمز تریلی همان دبه ترمز تریلی یا فشفشه ترمز تریلی می‌باشد .

در واقع یک قطعه با چند اسم مختلف است در بین تمامی این اسامی بیشترین اصطلاح عامیانه همان بوستر ترمز و محور تریلی می‌باشد.

بوستر ترمز محور تریلی

انواع بوستر ترمز محور تریلی

  • بوستر ترمز دوبل۳۰*۳۰ بنزی
  • بوستر ترمز دوبل۳۰*۳۰ ماکی
  • بوستر ترمز دوبل۲۴*۱۶ دیسکی ماکی
  • بوستر ترمز دوبل۲۴*۲۴ کاسه‌ای
  • بوستر ترمز تک ۲۴
  • بوستر ترمز تک۳۰
بوستر ترمز محور تریلی
بوستر ترمز محور تریلی : ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷

دبه ترمز چیست؟

دبه ترمز در واقع همان بوستر ترمز یا فشفشه ترمز است که جزو قطعات و اجزای لوازم بادی محسوب می‌شود و عملکرد و کارایی دبه ترمز اکثراً با باد می‌باشد. دبه ترمزها دارای یک میله می باشند که به میل بادامک متصل هستند. میل بادامک‌ها به جغجغه ترمز متصل شده‌اند و در نهایت با یک چرخش پیستون وارد عمل می‌شود .

یعنی راننده کامیون یا تریلی با ترمز گرفتن و با فشار پدال ترمز تقریباً فشاری که به پدال وارد می‌شود یک میزان فشار بسیار کم است ؛اما عدم وجود دبه ترمز در وسیله نقلیه یا خرابی دبه ترمز نیازمند ترمزهای وحشتناک و پرفشار می‌باشد و یا ممکن است اصلاً خودرو متوقف نشود .

اما با وجود عملکرد بوستر ترمز در زمان استفاده  با فشاری که از پدال ترمز به آن تحمیل می‌شود ؛باعث تقویت و چند برابری ترمز خواهد شد و عملکردی که در محفظه پوسته مشکی رنگ دارند این فرایند در این بخش انجام گرفته و قدرت چند برابر خواهد داشت.

در نهایت این انتقال قدرت به چرخ‌ها دیسک‌ها و لنت‌ها وارد می‌شود در نهایت این امر باعث توقف خواهد شد.

تست سلامت بوستر ترمز
تست سلامت بوستر ترمز : ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷

تست سلامت بوستر ترمز

جهت تست سلامت فشفشه ترمز باید اقدام به امتحان فشفشه ترمز نمایید. برای این کار باید مواقعی که ماشین خاموش می‌باشد این تست را انجام دهید. شما می‌توانید در زمان خاموشی ماشین پای خود را روی پدال ترمز فشار دهید. در این لحظه حس می‌کنید که پدال ترمز سفت می‌باشد اگر با ماشینی که در حالت خاموش است حرکت کنید و بخواهید که ترمز بگیرید در لحظات بعدی به هیچ عنوان دیگر امکان استفاده از ترمزها وجود نخواهد داشت.

چون هیچ عملکردی نخواهند داشت و بهتر است که بدانید در کامیون‌ها عملکرد ترمزها فقط با باد می‌باشد و در وسایل نقلیه و کامیون‌های قدیمی به خاطر اینکه بتوانند به موقع حرکت کنند باید به عنوان مثال برای تست عملکرد صحیح ترمزها در زمان روشن کردن کامیون‌ها پای خود را روی ترمز قرار دهند و بعد باید دبه ترمز تست سلامت شود.

زمانی که ترمز عمل کرد در واقع  خودرو آماده حرکت است. بنابراین شما می‌بینید که وقتی خودرو روشن بود و در حال حرکت است به راحتی می‌توانید یعنی شما حتی با یک فشار کم بر روی پدال می توانید باعث توقف شوید بوستر ترمز باعث تقویت حرکت و در نهایت توقف خودرو خواهد شد.

تفاوت بوستر ترمز دوبل با بوستر ترمز تکی
تفاوت بوستر ترمز دوبل با بوستر ترمز تکی

تفاوت بوستر ترمز دوبل با بوستر ترمز تکی

در برخی از ماشین‌ها برای اینکه فرایند ترمزگیری بتواند با کیفیت بهتری انجام شود رانندگان از بوستر ترمز دوبل استفاده می‌کنند وگرنه در واقع عملکرد هر دو نوع فشفشه ترمز مشابه به هم می‌باشد.

کاربرد فشفشه ترمز تک

بوستر ترمز تک اکثراً برای ماشین‌هایی مانند ۸ چرخ یا ده چرخ باری که سبک‌تر هستند؛ مناسب است .اما برای تریلی‌ها و ماشین‌های ۱۸ چرخ یا ماشین‌های بزرگ مانند سایر کشنده‌ها به دلیل اینکه محور ش مانند قطار می‌باشد( اگر به فرایند توقف قطار دقت کرده باشید خواهید دید که موقعی که لوکوموتیو ترمز می‌گیرد بعد از طی یک مسافت نسبتاً کوتاه لوکوموتیو متوقف خواهد شد این توقف طولانی به دلیل فشار و وزن بالای لوکوموتیو می‌باشد زمانی که فشار بیش از حد باشد و لوکوموتیو نتواند این فشار را کنترل کند باعث می‌شود تا لوکوموتیو نهایتاً از ریل خارج شود)
لذا در تریلی‌ها و کشنده‌ها نیز اهمیت این موضوع بر همین اساس می‌باشد .چون معمولاً در تریلی و کشنده‌ها وقتی که ماشین ترمز می‌کند مشمول بار ترمز کمتری خواهد داشت و لذا فشار از عقب که مربوط به بخش بار می‌باشد بیشتر است و به خاطر همین برای اینکه این فرایند تحت کنترل راننده قرار بگیرد از بوستر ترمز دوبل در کشنده‌ها و تریلی‌ها استفاده می‌کنند.

فروش عمده بوستر ترمز محور تریلی

شما می‌توانید در هر لحظه جهت خرید و فروش عمده بوستر ترمز محور تریلی از طریق نمایندگی‌های فروش و مراکز فروش معتبر اقدام به تهیه دبه ترمزها یا همان فشفشه ترمزها کنید. چون که در زمان خرید از مراکز معتبر علاوه بر قیمت‌های عمده محصول که می‌تواند باعث خرید و تهیه بیشتر محصول شود ؛می‌توانند نسبت به خرید محصولات اورجینال اطمینان خاطر داشته باشند. از جمله مراکز معتبر مجموعه فولاد یدک می‌باشد که توانسته است در دو دهه اخیر علاوه بر ارائه محصولات معتبر در خصوص انواع لوازم بادی و ترمز در خصوص انواع پیچ چرخ و به طور کلی لوازم زیر شاسی کامیون تاثیر مثبتی در جامعه وسایل و قطعات مربوط به ماشین‌های سنگین داشته باشد.

برای این منظور شما می‌توانید هم اکنون جهت تهیه و ثبت سفارشات خود از طریق شماره تماس ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷ با مشاوره فروش و کارشناس مجموعه در تماس باشید و علاوه بر یک خرید مطمئن و با کیفیت نسبت به مشاوره‌های لازم در این خصوص بهره‌مند شوید .جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با سایر شماره‌های درج شده در داخل صفحه تماس بگیرید.

نحوه ثبت سفارش و ارسال بار

شما می‌توانید جهت ثبت سفارش محصول مورد نیاز خود هم اکنون از طریق شماره‌های موجود در صفحه اقدام کنید. ثبت سفارش به صورت تلفنی ؛سفارش آنلاین نیز امکان‌پذیر است .شما می‌توانید پس از ثبت سفارش خود با مشاورین خرید و مشاور فروش مجموعه تماس گرفته و جهت ارسال بار به سراسر کشور در کمترین زمان ممکن هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *