بست کرپی

بست کرپی : ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷ فولاد یدک


5/5 - (9 امتیاز)

بست کرپی قطعات فلزی لوله ای مانند یو شکلی هستند که در صنایع مختلف از جمله خودروسازی ؛صنایع ساختمانی و غیر کاربرد دارند. این پیچ و مهره ها به کمک شیار هایی که در بخش بالای آنها قرار دارد به راحتی محکم می شوند و می توان از آنها به صورت دائمی استفاده نمود.

بست کرپی عمدتاً به دو صورت لوله ای و بست های کرپی سیم بکسل در بازار قابل عرضه هستند خریداران می توانند بر حسب نیاز خود از این بست ها استفاده کنند.

بست کرپی
بست کرپی : ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷

بست کرپی سیم بکسل

بست کرپی سیم بکسل بست هایی هستند که برای بکسل کردن ماشین گرفته تا استفاده در صنایع بالابر ها و آسانسور ها؛ مراکز کشتیرانی مورد استفاده قرار می گیرند. این بست ها در برابر فشار کشش و لغزش مقاومت بسیار بالایی دارند.

بست های کرپی که برای سیم بکسل استفاده می شوند باید دقت کافی داشته باشید.

سیمهای بکسل مانند طناب‌های در هم تنیده شده و پیچیده شده می باشند که در بخش انتهای این طناب های محکم ۱ قسمت حلق شده وجود دارد که در این ناحیه از بست سیم بکسل استفاده می کنند .

برای سفت کردن و محکم کردن قطعه از بست های کرپی که دارای ظاهری یو شکل هستند استفاده می شود.

بست کرپی لوله ای

معمولاً این بست ها برای مهار کردن لوله های شرکتی مثل: لوله های آب یا پل های محل تردد خودروها در بخش گاردریل ها مصرف بالایی دارد.

اگر به این بخش ها توجه داشته باشید میبینید که از این بست های کرپی لوله ای شکل بسیار زیاد استفاده شده است.

بست کرپی : ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷

کاربرد بست کرپی

استفاده از این کرپی ها همانطور که در ابتدای همین بخش اشاره شد در صنایع خودرو سازی؛ هوافضا؛ صنایع دریایی و صنایع نظامی؛ ساختمانها؛ پل‌ها؛ تونل‌ها به عنوان قطعات اتصالی کار برده معمول دارد.

استفاده از این بست ها به دلیل قابلیت نصب و جدا شدن آسان برای اتصال لوله ها کاربرد زیادی دارد.

قیمت بست کرپی و لوله

بست کرپی “۱” یک اینچی برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷
بست کرپی”۱/۲”  یک دوم اینچی  برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷
بست کرپی “۲”  دو اینچی  برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷
بست کرپی “۳”  سه اینچی  برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷
بست کرپی “۴”  چهار اینچی  برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷
بست کرپی”۵”  پنج اینچی  برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷
بست کرپی “۶” شش اینچی  برای استعلام قیمت روی شماره تماس کلیک کنید. ۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷

 

بست کرپی یا لوله
بست کرپی یا لوله :۰۹۱۵۱۰۷۶۸۸۷

جنس بست کرپی

جنس بست کرپی در قالب موارد از استیل و آهن آبکاری شده می باشد. کرپی هایی که از آهن آبکاری شده یا گالوانیزه شده هستند. برای نقاط زیادی کاربرد دارند. البته در برخی موارد جنس کرپی ها از استیل تهیه میشود .کرپی هایی که از جنس های استیل تهیه میشوند برای نقاط خاص می توان استفاده نمود. البته نکته قابل توجه در مورد کرپی های استیل خاصیت زنگ زدگی آنها می باشد که باید در زمان تهیه آن به این مورد نیز توجه داشت.

ابعاد بسته های کرپی لوله ای

ابعاد بست های کرپی لوله ای از ۴ اینچ؛ ۶ اینچ؛ ۸ اینچ قابل عرضه در بازار می باشد. نکته مهم در خصوص کرپی های لوله ای ابعاد و سایز بست ها می باشد. معمولاً سایز کرپی های لوله ای ۴ سانت؛ ۶ سانت؛ ۸ سانت و ۱۰ سانت؛ ۱۲ سانت؛ ۱۴ سانت و ۱۶ سانت میباشد.

البته کرپی های کوچکتر و یا با ابعاد بزرگتر نیز وجود دارد. ولی بیشترین و پرمصرف‌ترین کرپی ها همین ابعاد میباشند. ضمن اینکه در تمامی این ابعاد کرپی ها با ابعاد ۱۴ سانت و ۱۶ سانت نیز کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.
پرمصرف ترین کرپی ها بین ۴ تا ۱۴ سانت هستند. در زمان خرید کرپی شما بهتر است با ابعاد و اندازه های کرپی ها را با دقت بالا به فروشنده اعلام کنید تا برای بخش مورد نظر کرپی مورد نیاز خود را تهیه کنید. برای اینکه بتوانیدکرپی را با ابعاد مناسب تهیه کنید بهتر است تا قطر میلگرد؛اندازه دهنه کرپی و ارتفاع کرپی را به فروشنده اعلام کنید تا کرپی مناسب با نیاز شما را ارائه دهد.

زمانی که شما از کرپی های متناسب با وسیله نقلیه یا سازه خود تهیه می‌کنید در واقع عملکرده سازه را تضمین میکنید و میتوانید موجب بهبود عملکرد سازه شوید.

نحوه نصب و استفاده از بست کرپی

گفتیم که کرپی برای اتصال قطعات لوله‌ای بسیار کاربرد دارد.نحوه نصب بست کرپی بدین صورت می‌باشد که در ابتدا کرپی مناسب برای وسیله نقلیه خود را انتخاب می‌کنیم در زمان انتخاب باید حتماً به جنس کرپی ؛کیفیت کرپی ؛اندازه کرپی؛ قطر لوله سیم بکسل و سایر فاکتورهای کیفی توجه داشت .
مرحله بعد نوبت به نصب کرپی می‌باشد. برای نصب باید در ابتدا دو قطعه لوله را یا دو قطعه مورد نظر را در کنار یکدیگر قرار دهیم و بعد بست کرپی را به دور آن قرار دهید. سپس پیچ کرپی را با استفاده از یک دستگاه ساده به شکلی که در دو طرف بست کرپی قرار دارد فیکس و محکم کنید.
سپس در مرحله بعدی بست کرپی را بررسی کنید تا به درستی نصب شده باشد. چرا که وقتی که بر روی آن قرار می‌گیرد باید بتواند وزن بار را تحمل کند. بست کرپی را می‌توان در بخش لوله‌ها نیز استفاده کرد .موقع استفاده از کرپی‌ها حتماً باید به مواردی مانند وزن و فشار بار و دمای محیط توجه داشته باشید .
تعویض بست کرپی معمولاً زمانی احساس می‌شود که کرپی‌ها پس از مدتی اصطلاحا خسته شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند؛بست قدیمی را با بست جدید جایگزین می‌کنید.

تفاوت بست کرپی با بست کپی سیم بکسل

بست کرپی و بست کرپی سیم بکسل دو بست کاملاً مجزا از یکدیگر هستند که برای اتصال لوله‌ها یا قطعات دیگر به کار می‌روند .مهم‌ترین تفاوت بین بست کرپی و بسته کرپی سیم بکسل در شکل ظاهری آنها است بست کرپی دارای شکلی یو شکل می‌باشد که از دو طرف به وسیله مهره‌های شش گوشه قابل بسته شدن است.
اما بست کرپی سیم بکسل شکل وی دارد و در دو طرف آن مهره‌های شش گوشه قرار گرفته از بست‌ها جهت اتصال قطعات لوله و سیم بکسل کاربرد دارند. اما بست کرپی علاوه بر صنایع خودروسازی در بخش‌های دیگر نیز کاربرد زیادی دارد.
اما بست کرپی سیم بکسل را شما در صنایع خودروسازی از جمله وسایل نقلیه سنگین به وفور می‌بینید بست کرپی سیم بکسل وزن بار را بر روی سیم بکسل تحمل می‌کند و نقش مهمی در افزایش استحکام و ایمنی تمامی بخش‌های سیم بکسل دارد.

نکات مهم در خرید و استفاده از بست کرپی

از آنجایی که مهم‌ترین وظیفه کرپی‌ها اتصال قطعات لوله‌ای شکل در وسایل نقلیه سنگین می‌باشد بهتر است تا در زمان خرید و استفاده از کرپی‌ها به کاربرد و نوع قطعه توجه کرد. بست کرپی باید کاملاً ضد زنگ و مقاوم به فشار و ضربه باشد.
کرپی‌ها باید مشخصات فنی و نشانه‌های استاندارد جهت سازگاری داشته باشند.از جمله استانداردهای مختلف در بست کرپی شامل:ISO, DIN, ASTM می‌باشد. همچنین جنس و مواد ساخت به کار رفته در کرپی‌ها نیز باید متناسب با کاربرد شما تعیین شود تا بتواند مقاومت خوبی در برابر فشار و وزن بار وارد شده را تحمل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *